Minisjezd knihoven

Napsal Jakub Gruss na . Odesláno do Články

Dne 22. 5. 2019 proběhne v polické knihovně

31. MINISJEZD DĚTSKÝCH KNIHOVEN NÁCHODSKÉHO REGIONU.

Jedná se o setkání knihovnických pracovníků a dětí, pro které bude připravený dopolední program. Tradice minisjezdů vznikla právě u nás v Polici, kde se konal 1. Minisjezd na jaře roku 1989.

Dali tomu všechno…

na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Čas nám všem ubíhá a na prožitá léta nám zbývají vzpomínky, které vyprávíme při setkáních s přáteli. Ovšem někteří je dokážou zachytit a napsat. To je případ paní Eva Foglarové, která prožila celý život vedle manžela „nimroda“ a les ji tak provázel každý den. Sepsala krátké příběhy – vzpomínky nejen své, svého muže, ale také jeho kamarádů myslivců.

Přinesla do knihovny desky plné příběhů. Vybrali jsme jich 18 a rozhodli se je vydat. O spolupráci jsme požádali CKV Pellyho domy. O obrázky se postaraly Lucie Foglarová a Jitka Šulcová a fotografie dodal Michal Bareš. A nyní se vám chystáme drobnou knížku představit. Nečekejte velkou literaturu, která se stane součástí učebnic. Ne, jsou to laskavé příběhy, které se odehrály tady u nás a jejich hrdiny jsou les, zvířata a lidé, pro které je les součástí života se vším, co k tomu patří. Jak píše autorka v úvodu: „Pro ně byla příroda nejen velká láska, ale i povinnost starat se o ni. (Tohoto odkazu bychom si měli být vědomi!)“

Ke křtu knížky se sejdeme v knihovně v úterý 9. července v 18 hodin. Srdečně zveme všechny zájemce.

Neboj se vrátit domů

Napsal Anna Lukášková na . Odesláno do Stalo se v knihovně

Paní Marie Svatošová, lékařka, spisovatelka, zakladatelka hospicového hnutí v ČR stála v roce 1995 u zrodu prvního českého hospice v Červeném Kostelci. Pomocí a radou se podílela na zprovoznění řady dalších českých a moravských hospiců. Se svými přednáškami neúnavně objíždí republiku a dál propaguje hospicové myšlenky. Její knihy se staly bestsellery. Rodačka z Hlavňova se stala 7. 9. 2016 čestnou občankou našeho města.

V mnoha hospicích najdeme citát: „Našim cílem je naplnit dny životem, nikoliv život dny.“ Autorka tohoto výroku dokázala životem naplnit celý svůj život. A nejen životem, také smyslem a neokázalou službou.

Nyní vydává další knihu. Je to kniha rozhovorů, které s ní vedl pan Aleš Palán, ředitel nakladatelství Kalich. A paní Svatošová ke knize dodává: „Přiznám se, že když Aleš Palán se mnou chtěl psát tu knížku rozhovorů, tak jsem se hodně bránila a byly věci, které jsem si myslela, že nikdy nezveřejním. A on je ze mě vytáhl.“

Marie Svatošová přijede do Police představit svou novou knížku