Tady najdete nově nakoupené a následně zkatalogizované knížky, které se v dětském oddělení objevily. 

Tyto knížky si lze samozřejmě také vypůjčit.


Na konci každého článku je odkaz pro stažení ve formátu PDF


 

Dětské knihy ZÁŘÍ - LISTOPAD 2023

Napsal Jakub Gruss na . Odesláno do Knihy pro děti

Knihy pro děti 6 - 8 let

Daniela Fisher: Hugo
Krátké, didaktické příběhy malého chlapce, který jde do první třídy a musí se vyrovnávat s posměšky spolužáků, protože nosí brýle.

Marta Davouze: Pohádky pro deštivé prázdniny
Pět pohádkových příběhů, které napsala autorka pro své děti. Nadčasové příběhy v sobě kombinují to nejlepší z klasických pohádek a moderního vyprávění Navštívíte krámek s časem pana Jonathana, s Tondou vyrazíte na motorce ke hvězdám, nebo odhalíte, co může způsobit takový mlsný královský jazýček.

Dětské knihy ČERVEN - SRPEN 2023

Napsal Jakub Gruss na . Odesláno do Knihy pro děti

Knihy pro děti 6 - 8 let

Ivana Peroutková: VALENTÝNKA A STARÉ ŘECKÉ BÁJE
Valentýnka s rodinou tráví prázdniny na ostrově Korfu. Kde jinde si přečíst Staré řecké báje a pověsti? Nejvíc ze všech ji zaujme příběh odvážného hrdiny Thesea, který porazil netvora Minotaura. Podle jeho dobrodružství by se dalo nacvičit skvělé divadelní představení! Jakmile se Valentýnka vrátí domů, pustí se s kamarády do zkoušení. Bude mít jejich vystoupení úspěch? Když Valentýnčin gejzír nápadů i pochybností usměrní Anička Válová, určitě všechno dobře dopadne.

Romana Suchá: LASKAVÉ POHÁDKY VÍLY LASKONKY
Jednoho dne víla Laskonka objeví zvláštní šuplík, ve kterém žijí neobvyklé postavičky – a prostřednictvím pohádek společně prozkoumají pestrý svět pocitů a emocí. Přidejte se k nim! Seznámíte se s věčně vystrašeným myšákem Maxem, veselým skřítkem Raráškem, chápavou ovečkou Béčou, nabručeným kocourem Bonifácem, moudrou královnou Bohdanou a spoustou dalších pozoruhodných bytostí. Děti díky nim lépe pochopí, co se odehrává v jejich nitru, a dokážou si v životě poradit i s nelehkými situacemi.

Dětské knihy KVĚTEN 2023

Napsal Jakub Gruss na . Odesláno do Knihy pro děti

Knihy pro děti 6 - 8 let

Michaela Fišarová: KAMÍNEK MALOVANÝ
Sourozenci Amálka a Tobiáš najdou pěkný kamínek. Kamínek, který už byl leckde a zažil mnohá dobrodružství. Ale obrázek? Ten na sobě ještě neměl! To se změní, když na něj Amálka namaluje úsměv. A ponechá ho na nejzajímavějším místě, které najde – v koruně stromu. A protože cesty kamínků jsou nevyzpytatelné, ocitá se pomalovaný hrdina ve vlaku, v kufru, na Ještědu, na letišti, a dokonce až v daleké Americe. Jestlipak se s ním Amálka ještě někdy shledá?

Danka Šárková: ČERNÁ, BÍLÁ A ZRZAVÁ KOČIČKA
Jsme tři malé kočičky a žijeme v jedné ulici v městečku. Vlastně jsme dvě kočičky a jeden kocourek. Neznáme se, a přitom jsme sousedi. Čím to může být? Proč nemůžeme být spolu a zažívat společná dobrodružství? Možná se i jedna druhé bojíme a nechceme se spolu stýkat. Ach jo! Hezky se usaďte a přečtěte si o tom, jaké jsou příběhy Lady, Čičika a Klotyldy. Možná vám život černé, bílé a zrzavé kočičky trošku připomene ten váš.